List primátorovi Bratislavy

Vážený  pán primátor.

Sme OZ Myš-lienka a dovoľujeme si Vás touto cestou oboznámiť s našim projektom.

Spolu s mojim manželom žijeme s mojou  postihnutou 51 ročnou sestrou Tamarkou. Sme spolu dennodenne už 12-ty rok. Odkedy sme spolu, vidíme úžasné zmeny, ktoré sa s ňou udiali. Ako sa začala venovať rôznym činnostiam v oblasti ručných prác, ktoré si zároveň môže sama prezentovať a predávať na rôznych akciách je z nej úplne iný človek.

Keďže sme obaja  s manželom  pracovali v oblasti výstavníctva, rozhodli sme sa zorganizovať prezentačno-predajnú výstavu handmade výrobcov. Našim zámerom je, aby sa líšila od bežných jarmočných akcií. A to tým že je možné, aby sa do akcie zapojila aj široká verejnosť  (začínajúcich kreatívcov), deti, centrá voľného času, kluby seniorov, ZUŠ-ky, dôchodcovia, mamičky na materskej, atď. Podarilo sa nám v minulom roku usporiadať takúto akciu v jarnom aj jesennom termíne pod názvom Kreativita&Hobby.

Na jeseň sme vyzvali vystavovateľov k akcii súťažou“ jesenná kytica“. Vystavené exponáty hodnotila odborná porota, ktorá vybrala 3 najlepšie  Z návštevníkov mohol  ktokoľvek  hlasovať o tom, ktorý exponát sa im páči. Zahlasovalo 245 návštevníkov. Z nich bolo 30 vylosovaných a boli im odoslané darčeky, ktoré venovali do súťaže všetci vystavovatelia. Vytvorila sa úžasná priateľská, skoro rodinná atmosféra. Jesenná časť bola aj súčasťou Seniorfestu. Prezentovalo sa na nej 64 vystavovateľov z toho 10 seniorov z rôznych klubov z celej Bratislavy. Súčasťou výstavy boli aj workshopy, kde si mohli návštevníci vyskúšať rôzne techniky ručných prác.

Návštevníci výstavy boli veľmi milo a príjemne prekvapení atmosférou v ktorej sa ocitli.             Neplatili vstupné, dokonca keď sa dozvedeli, že vyhrali darček, neverili, že je to zdarma.

Predajcovia sú rôzni. Zamestnaní aj nezamestnaní, ZŤP, dôchodcovia, ženy na materskej. Nesťažujú sa, sú šťastní a hrdí na svoju tvorbu. Ich životné príbehy a výsledky ich práce sú skutočnou inšpiráciou pre ostatných.

Celá akcia sa nesie pod heslom  „o ľuďoch, ktorí sa rozhodli niečo zmeniť a zistili, že sa to dá“.

Nás z toho zadku  zodvihla Tamarka, jej snaha učiť sa nové veci a obrovská radosť zo života …

Pre tohtoročný jarný ročník výstavy máme pripravenú súťaž  aj pre širokú verejnosť na tému        „Zlaté veľkonočné vajce pre Bratislavu“.

Prečo vlastne píšeme tento list pre Vás  pán Nesrovnal?

Chceme osloviť  našou akciou širokú verejnosť, ukázať, že sa dá robiť opak toho ako si neustále sťažovať , dôvodiť ako sa nedá, ako to nejde, …

Radi by sme Vás preto požiadali o podporu našej výstavy záštitou Vášho úradu.

V Bratislave 26.01.2015

S úctou  Silvia Volková, Ladislav Lukáč, Tamara Volková

členovia OZ Myš-lienka

www.kreativita-hobby.sk

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.